Postępowanie w sprawie wypadku drogowego w Hajnówce - Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

Postępowanie w sprawie wypadku drogowego w Hajnówce

 

 

W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku w dniu 4 maja 2019 r. wszczęto śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w tej samej dacie w Hajnówce, w wyniku którego 70-letnia rowerzystka odniosła obrażenia w postaci m.in. złamania kości podudzia prawego oraz otarć w obrębie twarzy i prawej dłoni, skutkujące naruszeniem czynności narządu ciała trwającym dłużej niż 7 dni.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pokrzywdzona została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód marki VW Passat kierowany przez Włodzimierza Cimoszewicza, po czym została przez niego i jego znajomych odwieziona wraz z rowerem do własnego miejsca zamieszkania, a następnie – za namową wyżej wymienionych – do szpitala.

Oboje uczestnicy zdarzenia w chwili jego zaistnienia byli trzeźwi, co potwierdzają przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostali oni również przesłuchani w charakterze świadków. Przeprowadzono nadto oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu marki VW Passat, zaś pojazd ten, jak również rower, którym poruszała się pokrzywdzona zostały zabezpieczone do dalszych badań. Od kierującego samochodem pobrano krew oraz zabezpieczono dokumentację medyczną rowerzystki.

Aktualnie planowane jest zasięgnięcie kompleksowej opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych na okoliczność dokładnego określenia przebiegu zdarzenia i mechanizmu powstania obrażeń.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie – nikomu nie przedstawiono zarzutów. Z uwagi na dobro postępowania nie jest obecnie możliwe ujawnienie treści zeznań świadków, albowiem będą one podlegać weryfikacji w toku dalszych czynności procesowych.

 

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej

w Białymstoku

 

prokurator Łukasz Janyst

Rejestr zmian dla: Postępowanie w sprawie wypadku drogowego w Hajnówce

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku
Wytworzył:
Andrzej Gryszkiewicz
Opublikował:
Andrzej Gryszkiewicz
Dokument z dnia:
2019-05-06
Publikacja w dniu:
2019-05-06
Zmiany:
Podejrzyj
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Białymstoku
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Białymstoku Agencja iArt